Z Fakulty architektury ČVUT přišla smutná zpráva. Odešel autor legendárního slaměného „Domu v kožichu s deštníkem“. Na fakultě architektury působil 33 let jako vedoucí ateliéru a výrazná osobnost pedagogického i architektonického prostředí.

„Petr Suske byl v architekt v každém ohledu a smyslu toho slova. Architektura pro něj nebyla jen oborem, v kterém působil, ale životním vyznáním, místem které propojovalo všechno ostatní. Nemá asi smysl připomínat, že ekologickou architekturu v mezinárodním kontextu pro mnoho lidí objevoval už před půl stoletím a byl v tom fenomén. Pro mne je důležitější připomínat, že Petr byl člověk s nadhledem, něžným a trvale přítomným humorem. Stále mladý ve svém přemýšlení o věcech, svobodný a neformální ve své vlastní, nepřehlédnutelné tvorbě i při výuce studentů. Té věnoval více než třicet let, v Alžíru, Belgii, především ale na naší fakultě. Díky tomu neodchází, zůstává se všemi, které inspiroval, bavil a učil,” vzpomíná Marek Tichý, jeho dlouholetý spolupracovník ve vedení ateliéru na FA ČVUT.

Petr Suske absolvoval Fakultu stavební ČVUT v roce 1975. Před rokem 1989 působil ve Výzkumném ústavu místního hospodářství (VÚMH) a v zahraničí – v Alžíru a Belgii. Již v roce 1984 stál u zrodu neoficiálního sdružení SEA – Skupiny ekologické architektury, platformy architektů, inženýrů a lékařů zabývajících se ekologickými otázkami v architektuře. V roce 1992 se skupina proměnila v architektonickou kancelář, která dále rozvíjela principy ekologického stavění.
Ve své architektonické tvorbě byl průkopníkem, prosazoval využívání přírodních a místních materiálů, úsporných technologií a ohleduplný vztah k prostředí. Mezi jeho nejznámější realizace patří Dům s deštníkem, Hotel Park Holiday v Benicích, Hliněná bašta v Průhonicích, Mrakodrápky u Mladé Boleslavi nebo bytový dům L’Ocelot ve Vysočanech.
Tisková zpráva

Ta doživotní záruka, to už je něco! Super! A dům je nádherný!
Bazén, knihovna, kuchyně, ateliéry, venkovní hřiště?
Jediný s inovativní fasádou.
Souhlasím, že vliv Filharmonie na okolí bude menší než vliv okolí na Filharmonii. Ale pokud jde o problém dopravy a…
Tak možná proto, že potřebují změřit, za jak dlouho se napršená voda vsákne na přesně dané ploše? Přece jen jde…